Tietoa ja ohjeita jäsenille

Stipendirahasto

Pelisäännöt

  • Stipendirahaston varat kerätään stipendirahaston jäseniltä samansuuruisina jäsenmaksuina kunkin vuoden keväällä.
  • Stipendirahaston jäseneksi pääsee toisen jäsenen suosituksesta henkilö, jolla on aito halu tukea Kangasalalaista suunnistusta.
  • Stipendirahasto jakaa vuosittain yhden, 400-600 Euron suuruisen stipendin nuorelle, kehittyvälle Kangasala SK:n kilpasuunnistajille.
  • Stipendin jakamisesta päättävät rahaston edustajat (tällä hetkellä Frick, Isaksson, Teräsmaa, Toivonen) ja Kangasala SK:n vastuuvalmentajat yhdessä.
  • Stipendi jaetaa vuosittain Jukolan viestin yhteydessä, Kangasala SK:n ”Jukolan juhlassa” seuran teltta-alueella Venlojen viestin voittajan maaliintulon jälkeen. Jakotilaisuuteen ovat kaikki rahaston jäsenet tervetulleita.
  • Vuoden 2017 stipendi annettiin Antti Rantalalle; oman seuran huipputyypille, valmentajalle ja urheilijalle – vastavalitulle Kangasala-Jukolan pääsihteerille, ja vuoden 2018 stipendi seuramme huippusuunnistajalle, Evely Kaasikulle!

Motto

Vanha tukee nuorta. (Kalevi Lepo)


Yhteyshenkilö

Mikko Toivonen
040 7250962
mikko.toivonen@jukola.com


Jäsenluettelo 2018

Vuoden 2018 jäsenluetteloon on merkitty seuraavat henkilöt:

  1. Tauno Aalto

  2. Erikki Frick

  3. Ilari Grönholm

  4. Mikko Heikkinen

  5. Juhani Isaksson

  6. Esko Jalanto

  7. Esa Joensuu

  8. Jari Kaaja

  9. Veli Kotkaslahti

  10. Markku Mylläri

  11. Hannu Mäki

  12. Pekka Mäki

  13. Seppo Ojanen

  14. Kari Papinsaari

  15. Tapio Perttula

  16. Pekka Pietilä

  17. Jaana Pietilä-Annala

  18. Aila Piiparinen

  19. Markku Teräsmaa

  20. Mikko Toivonen

  21. Asko Vesanen

  22. Harri Virta


Stipendirahaston jakamat stipendit v2000-2018

2018 Evely Kaasiku
2017 Antti Rantala
2016 Kristo Heinmann
2015 Anna Kotkajuuri
2014 Eevert Toivonen
2013 Santeri Sainio
2012 Ida Savolainen
2011 Kristian Kannus
2010 Topias Tiainen
2009 Mikko Hölli
2008 Laura Palm
2007 Samu Lehtola
2006 Heini Papinsaari
2005 Outi Ojanen
2004 Jukka-Pekka Pärssinen
2003 Nuorten 10-mila joukkue
2002 Satu Mäkitami
2001 Jani Virta
2000 Petri Ikävalko