Ostamalla joulukuusen - tuet seuratoimintaa ja suomalaista kestävyysurheilua

13.12.2021

Kangasala SK:n kautta joulukuusen ostamalla on mahdollista tukea seuran toimintaa ja suomalaista kestävyysurheilua. Jokaisesta seuratunnuksella ostetusta joulukuusesta menee seuran toimintaan 10 euroa. Tästä mahdollisuudesta saa myös kertoa naapurille tai kaverille!

Joulukuusen voi valita ja noutaa itse Sahalahdelta, ennakkotilata Kallionkololle tai ennakkotilata kotiinkuljetuksena. Merkkaathan ennakkotilaukseen nimesi perään (KSK), jotta oikea määrä tilauksia osataan kohdistaa seuralle.

Lisätiedot ja tilaukset: https://kuusijouluksi.fi/

Merkitse tilauksen yhteyteen KSK.

Joulukuusien kasvatuksesta ja myynnistä vastaavat Toivosen sisarukset, jotka ovat koko nuoren ikänsä suunnistaneet SK:n väreissä. Kuusimestarina toimiva Eevert Toivonen vei menneenä syksynä SK:n värejä Napapiiri-Jukolan 3.  osuudella aivan kärkiletkoissa. Nyt talvella Eevert keskittyy hiihtosuunnistukseen tavoitteena hiihtosuunnistuksen MM-kotikisat Keminmaalla.