Kangasala SK:n kauden 2020 palkitut

9.3.2021

Kausi 2020 oli monessa mielessä hyvin erilainen seuramme osalta. Taakse jäi merkittävä talkooponnistus Kangasala-Jukolan järjestelyt ja katse suunnattiin mittavien kilpailujärjestelyiden osalta seuratoimintamme kehittämiseen sekä yhä aktiivisempaan harjoitus- ja kilpailutoimintaan. Keväällä alkoi harjoitus- ja kilpailutoiminta mennä uuteen uskoon koronapandemian vuoksi. Kaikesta huolimatta pääsimme kilpailemaan ja järjestämään niin iltarasteja kuin kilpailujakin sekä harjoittelemaan koko seuran voimin yhteisissä harjoituksissa. Iso kiitos kaikille toiminnassa mukana olleille seuralaisille. Tehdään kaudesta 2021 menestyksekkäämpi ja ikimuistoisempi, isolla sinivalkoisella sydämellä!

Kauden 2020 parhaat

Vuoden paras suunnistaja: Laura Ahonen

Vuoden nuori suunnistaja: Fanny Kukonlehto

Alle 16 v. poika: Nuutti Vennelä

Alle 16 v. tyttö: Annukka Linnainmaa

Sakun malja (alle 14 v.): Aaro Hämäläinen

Vuoden valmentaja: Jere Ahonen

Vuoden juniorivalmentaja: Riina Liuha

Vuoden yllättäjä: D16 SM-viesti

Erkin vaskooli: Teemu Hämäläinen

Vuonna 2020 1. luokkarajan saavuttaneet alle 14-vuotiaat nuoret
D12
Jormanainen Tuuli
D10
Vallittu Sini
Kuikko Saini
H12
Backman Voitto
Uusitalo Tami
Hyytiäinen Topi
Kinnunen Onni
Ahtola Touko
H10
Liuha Eino
Backman Antto

Kiertopalkinnot jaetaa saajille koronatilanteen salliessa isommat kokoontumiset.

Kauden 2020 SM-mitalistit:

Fanny Kukonlehto, Jaana Pietilä-Annala, Sirra Toivonen, Jarkko Liuha, Petri Ikävalko, Jaakko Istolahti, Marja Kukonlehto, Mari Rintanen, Tiina Äijälä, Jenni Joensuu-Partanen, Johanna Leino

Aktiiviset ohjaajat, kilpailuiden vastuuhenkilöt, seuran hallitus ja iltarastien tapahtumavastaavat, ratamestarit ja tulospalvelu:

Sari Kontio, Riina Liuha, Jatta Haapamäki, Teemu Hämäläinen, Jenni Joensuu-Partanen, Jarkko Liuha, Mikko Sipilä, Sanna Sipilä, Saku Suuriniemi, Jukka-Pekka Uusitalo, Laura Wirola, Lauri Wirola, Heli Mäkelä, Hanna Mustonen, Outi Hytönen, Fanny Kukonlehto, Pekka Kannus, Seppo Ojanen, Esko Jalanto, Heimo Lahti, Antti Rantala, Jussi Lahdenniemi, Ilari Grönholm, Topias Tiainen, Janne Juntunen, Anna Kotkajuuri, Kari Papinsaari, Santeri Sainio, Jere Ahonen, Petteri Laitinen, Tuomas Fjällström, Matti Rintanen, Jarmo Tanskanen, Sami Kotkajuuri, Sami Sivunen, Jukka-Pekka Pärssinen, Pekka Mäki, Mikko Heikkinen, Poika Isokoski, Panu Teittinen, Jaana Pietilä-Annala, Terhi Rajamäki, Tuomo Ahola, Pekka Pietilä, Hannu Huikkola, Mikko Toivonen ja Marja Molin